Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności dla Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.
- Deklaracja dostępności dotyczy strony dla
Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
-
- dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne
cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej,
skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi. - mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktora serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że pochodzą z różnych źródeł,
- dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne
-
- są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść,
-
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji, opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- niektóre materiały zamieszczone w serwisie mogą również nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane w innych serwisach.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
-
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Firmę Kaczka Internet Studio, która zadeklarowała zgodność z wytycznymi WCAG 2.1 na poziomie AA. Wykonawca przedstawił stosowne oświadczenie.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Plany likwidacji błędów dostępności cyfrowej
Planujemy do 2027 r zaktualizować stronę. Chcemy zlikwidować wszystkie błędy dostępności cyfrowej o których mowa powyżej.
Skróty klawiszowe
Zastosowano standardowe skróty klawiszowe.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Zbigniew Jurgielewicz — e-mail kordynator@galeria.czest.pl lub telefonicznie 34 324 60 57.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu
7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki
w Częstochowie:
- Anna Paleczek-Szumlas — Dyrektor ,
- adres: al. Najświętszej Maryi Panny 64, 42-217 Częstochowa,
- e-mail: info@galeria.czest.pl .
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Aplikacje mobilne
Miejska Galeria Sztuki nie udostępnia aplikacji mobilnych:
Dostępność architektoniczna
Budynek Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, al. Najświętszej Maryi Panny 64
Do siedziby Miejskiej Galerii Sztuki prowadzi wejście usytuowane w podcieniach, przy alei pieszej znajdującej się między al. NMP 64 a ul. Racławicką.
Nawierzchnia przed wejściem do budynku jest utwardzona, o nachyleniu podłużnym mniejszym niż 6%. Pole manewru wokół głównego wejścia ma wymiary co najmniej 150 cm x 150 cm. Przestrzeń manewrowa w wiatrołapie, poza polem otwierania drzwi, wynosi minimum 150 cm x 150 cm. a ściana od strony otwierania drzwi jest oddalona o 60 cm (aby zapewnić możliwość podjazdu wózkiem od strony otwarcia drzwi).
W budynku w miejscu dostępnym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, znajduje się punkt obsługi klienta – kasa. Blat o długości 90 cm znajduje się nie wyżej niż 90 cm od posadzki, dlatego istnieje możliwość podjechania pod blat przodem wózka inwalidzkiego.
Dla osób na wózkach dostępny jest hol wejściowy oraz przestrzenie wystawiennicze na parterze. Do przestrzeni wystawienniczej Antresola prowadzą schody, które można pokonać za pomocą platformy schodowej. Wejście na salę wystawową na pierwszym piętrze dostępne tylko schodami, bez platformy schodowej. W budynku nie ma windy.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami jest w suterenach, wejście od zewnatrz budynku.
Przed budynkiem jest 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Do siedziby MGS umożliwia się wstęp osobom z psem asystującym (odpowiednio wyszkolonym i specjalnie oznaczonym psem, w szczególności psem przewodnikiem osoby niewidomej lub niedowidzącej oraz psem asystenta osoby niepełnosprawnej ruchowo, który ułatwia osobie niepełnosprawnej aktywne uczestnictwo w życiu społecznym). Wejście z psem jest możliwe po ustaleniu z pracownikami opieki wystaw.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Wszystkie informacje publikowane przez nas w mediach społecznościowych są dostępne cyfrowo i nie umieszczamy ich ponownie na tej stronie internetowej. Filmy umieszczane przez nas w mediach społecznościowych nie posiadają audiodeskrypcji oraz tłumaczenia na polski język migowy (PJM).
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami, nie ma tabliczek z wypukłymi cyframi i alfabetem braila, nie ma dźwiękowego systemu nawigacji dla osób niewidomych