DYPLOMY_2024

Strona Główna / DYPLOMY_2024

Wydarzenie towarzyszące:

Wernisaż 11/07/2024, godz.18.00

DYPLOMY_2024
Prace dyplomowe absolwentów Wydziału Sztuki
Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
12/07 – 1/09/2024
sale Śląska, Poplenerowa, Antresola, Gobelinowa
wernisaż 11/07/2024, godz. 18.00

Wystawa DYPLOMY_2024  to wyjątkowe wydarzenie, które prezentuje prace dyplomowe absolwentów różnych kierunków artystycznych prowadzonych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Tegoroczna edycja gromadzi prace studentów z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii, projektowania oraz nowych mediów. Każda praca jest wynikiem kilkuletniej nauki, eksperymentów i poszukiwań twórczych, a także osobistych refleksji studentów nad współczesnym światem.

Wystawa Prac Dyplomowych to nie tylko przegląd twórczości młodych twórców, ale także refleksja nad współczesnym stanem sztuki i jej rolą w edukacji. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i docenić talent oraz ciężką pracę studentów, którzy stoją u progu swojej kariery artystycznej.

Wszystkie te elementy razem tworzą bogaty i różnorodny obraz postaw artystycznych studentów Wydziału Sztuki, świadcząc o ich potencjale twórczym oraz zdolności do wywoływania refleksji i dialogu za pomocą sztuki.

Studia to okres, w którym student zdobywa wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne , które pozwalają odnaleźć się w obszarze sztuki oraz kultury. Tegoroczni dyplomanci UJD udowadniają, że są do tego gotowi.

 

Skip to content