Jarek Wierzbicki. Tomaszowi Stańko – w hołdzie. Fotografia

Strona Główna / Jarek Wierzbicki. Tomaszowi Stańko – w hołdzie. Fotografia

Jarek Wierzbicki
Tomaszowi Stańko – w hołdzie
fotografia
20 – 22/09/2022
Galeria ZWIASTUN
wernisaż 21/09/2022, godz. 17.00

Wydarzenie towarzyszące spotkaniu „Nieśmiertelni. Tomasz Stańko”

Jarek  Wierzbicki  – człowiek, który odebrał niewiarygodnie trudne lekcje od życia. Jego miłością – muzyka. Pasją – fotografia. Celem – uchwycenie emocji, które niesie ze sobą jazz. Zaraża entuzjazmem, wzrusza prawdą zaklętą w jego zdjęciach, inspiruje i pomaga, ofiarowując to, co najcenniejsze – serce na dłoni. Współpracuje z Jazz Forum i magazynem Jazz Press. Jego pierwsza wystawa „Cały Mój Jazz odbyła się we wrześniu 2016 roku. Po niej przyszedł czas na kolejne: na Festiwalu JazzJam w Legionowie, w 2017 roku na zaproszenie Instytutu Polskiego i Get Closer w Budapeszcie, gdzie wydarzenie otwierał John Scofield i na Młyn Jazz Festiwal, gdzie pojawił się sam Herbie Hancock, a po której  zgromadzonych oprowadzał Michał Urbaniak. W 2018 roku jego zdjęcie przedstawiające Rudy’ego Birda dostało się do finałowej trzydziestki prestiżowego konkursu Jazz World Photo. Na tym samym konkursie w 2020 roku fotografia autorstwa Jarka Wierzbickiego przedstawiająca Leszka Możdżera zajęła zaszczytne V miejsce. Trzykrotny finalista konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza, w drugiej edycji tego konkursu, z fotografią Leszka Możdżera, zajął III miejsce, a  w 2021 roku, z fotografią Rona Cartera, zdobywa po raz drugi III nagrodę.  W 2022 roku, z fotografią Piotra Schmidta, po raz trzeci znalazł się  pośród 30 fotografii finałowych konkursu Jazz World Photo.
Organizator koncertów charytatywnych na rzecz Fundacji „Daj Herbatę”, współorganizator cyklu koncertów charytatywnych „Gwiazdy Jazzu dla Instytuty Transplantologii Dziecięcej CZD”.
Przez pięć lat był dyrektorem artystycznym Mazowieckiego Jazz Jam Festiwal w Legionowie. Przyjaciel środowiska jazzowego i niezwykły człowiek.

Mariola Borowska ” Jazz Forum ”

***
Fotografie przedstawiają ostatnie wydarzenia artystyczne,  które miały miejsce w ostatnich dwóch latach życia Tomasza Stańki, w tym z ostatniego koncertu, który odbył się 14 lutego 2018 roku w krakowskim klubie Alchemia, z ostatniego występu na Gali 100-lecia ZAIKS w Teatrze Wielkim w Warszawie (19 marca 2018), z koncertu w warszawskim  klubie 12on14 (22 października 2016) oraz z koncertu w Teatrze Roma (13 listopada 2017).

Kontakt z autorem fotografii : wierzbicki.jaroslaw@gmail.com

 

 

Skip to content