Julia Wywiał. Styl. Funkcja. Wnętrze

Strona Główna / Julia Wywiał. Styl. Funkcja. Wnętrze

Wydarzenie towarzyszące:

Wernisaż 25/02/2022, godz.17.00 – Galeria ZWIASTUN

Wzornictwo to dziedzina, w której stale ważą się proporcje między sztuką a użytecznością, między funkcjonalnością a pięknem. Poznanie sposobów tworzenia projektu oraz jego finalnego produktu pozwala odbiorcy inaczej spojrzeć na wnętrza i przedmioty wśród których funkcjonuje.

Założeniem wystawy „Styl. Funkcja. Wnętrze”  jest pokazanie procesu projektowania wnętrz – od pomysłu i inspiracji, przez sformułowanie założeń projektowych, szczegółowe badanie potrzeb, analizę formy i materiałów, szkice projektowe, po wizualizację gotowego projektu. Procesowi temu widz może się przyjrzeć za pośrednictwem prezentacji multimedialnych oraz na planszach z projektami wnętrz i mebli.

Autorką projektów jest Julia Wywiał – studentka II roku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Architektura Wnętrz. Prezentowane na wystawie autorskie koncepcje są jej przygotowaniem do zawodu projektanta.

*****

Informacja o prezentacjach multimedialnych:

  • Projekt łazienki z wykorzystaniem baterii z kolekcji AXOR One firmy Hansgrohe

AXOR One to elegancka, elementarna i innowacyjna kolekcja łazienkowa przeznaczona dla ludzi, którzy marzą o większej czystości, udoskonalonych funkcjach i sterowaniu. Dzięki nowoczesnej technologii Select ta bateria ustanawia nowy sposób interakcji: naciśnięcie elementu sterującego all-in-one uruchamia lub zatrzymuje strumień wody; obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara podnosi temperaturę. Obsługa jest łatwa, intuicyjna i wysoce precyzyjna. Ponadczasowy design tej kolekcji, dostępny w wariancie chrom czy czarny mat i innych ekskluzywnych wariantach powierzchni AXOR FinishPlus, wprowadza do każdej łazienki ekskluzywne piękno.
Łazienka jest zaprojektowana z myślą o przestrzeni, komforcie i elegancji. We wnętrzu zostały umieszczone na ścianach płytki znanej firmy Paradyż, które ukazały się na rynku w tym roku. Również inne wykorzystane produkty pochodzą od sławnych marek takich jak Roca (bidet i miska ustępowa) czy Agape (umywalka i lustro).
Celem projektu było cieszenie odbiorcy przebywaniem w luksusowym wnętrzu, otoczonym pięknymi widokami, podczas wykonywania codziennych czynności.

  • Projekt adaptacji przestrzeni parteru budynku wielokondygnacyjnego na obiekt restauracyjny

Sotto Gli Archi (z włoskiego Pod Łukami) to projekt restauracji włoskiej inspirowany Toskanią. Został opracowany na podstawie rzutu o powierzchni 195m². Zawiera takie pomieszczenia jak: kuchnia, toaleta męska, toaleta damska/dla niepełnosprawnych, winiarnia. Sala konsumpcyjna została podzielona na dwie strefy, które dzielą dwustopniowe schody. W pierwszej z nich znajduje się 5 stolików dwuosobowych, a w drugiej – bar oraz reszta stolików. W projekcie postawiono na różnorodne materiały – cegła, terakota, płytki, białe tynki oraz dodatki wykonane z mosiądzu. Kolumny toskańskie oraz łuki koszowe zostały zaprojektowane w celach dekoracyjnych.

projekt łazienki

projekt wnętrza restauracji

Skip to content