Katarzyna Sterna. Nadal mam walizkę w Berlnie

Strona Główna / Katarzyna Sterna. Nadal mam walizkę w Berlnie

21/02 – 2/04/2023
Galeria ZWIASTUN
wernisaż 24/02/2023, godz. 18.00

Tematem wystawy (a wcześniej – pracy licencjackiej)  autorka, Katarzyna Sterna uczyniła miasto Berlin. Tytuł Nadal mam walizkę w Berlinie pochodzi z repertuaru Marleny Dietrich i jest wyrazem subiektywnych emocji wobec tego miasta, wyłożonych językiem artystycznym. Artystka stosuje techniki kolażu i linorytu. Jej prace przedstawiają znane postacie związane z Berlinem, motywy (literackie, filmowe, architektoniczne), które się z tym miastem kojarzą.

Autorka o swojej wystawie:
„Uwielbiam Berlin i jego wielopłaszczyznową różnorodność, którą najlepiej widać na ulicach. Słup ogłoszeniowy, na którym nawarstwiam niemieckie gazety, przeplatane linorytami odbitymi na gazetach i pakowym papierze oraz cyfrowe kolaże i ciekawsze fragmenty grafik znalezionych w gazetach – najlepiej oddaje  zróżnicowanie niemieckiej stolicy i jej niezwykły klimat jej ulic.
Witajcie w najbardziej ekstrawaganckim mieście na świecie, które chyba tylko dla żartu znajduje się w Niemczech.”

**************

Katarzyna Sterna

W 2022 obroniła dyplom z grafiki warsztatowej pod kierunkiem dr Barbary Czapor-Zaręby na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Absolwentka Szkoły Grafiki Komputerowej w Krakowie. Obecnie jest projektantką w agencji Niebieski Lis oraz współtworzy rodzinną firmę.
Mówi o sobie, że najzwyczajniej lubi projektować. Trawestując słowa Tadeusz Kantora najlepszą inspiracją dla niej są „czynności codzienne, banalne, nudne, z którymi nikt nie wiąże żadnych nadziei”.
Prywatnie kocha rugby.

 

 

Skip to content