MIASTO. Ulotne wrażenia
Wystawa prac plastycznych słuchaczy
Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Galeria ZWIASTUN
16/12/2025 – 18/01/2026
Uniwersytet Trzeciego Wieku UJD w Częstochowie jest jedną z ofert adresowanych do osób dojrzałych, twórczych i ciekawych świata. Uniwersytet stwarza możliwość ciągłego poszerzania wiedzy, rozwijania talentów, jest miejscem spotkań i pozwala na nawiązywanie przyjaźni i relacji społecznych.
Wśród wielu różnych, proponowanych słuchaczom zajęć, znajdują się warsztaty plastyczne. W ponad 30-letniej historii UTW pieczę nad warsztatami sprawowali znakomici artyści, nauczyciele akademiccy jak: prof. Leon Maciej, artysta malarz Tadeusz Kapałka, prof. Włodzimierz Kulej, dr Adam Rokowski.
Artyści z UTW prezentują swoje prace na wielu różnych wystawach: w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Jana Długosza, w Muzeum Częstochowskim, w Pałacu Ślubów, w Filharmonii Częstochowskiej, w Regionalnym Ośrodku Kultury,
w Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych, w regionalnych bibliotekach i na uczelni. Po raz drugi goszczą w Galerii Zwiastun MGS. Z inicjatywy Teresy Zbrzeżny grupa plastyczna wspiera od lat Hospicjum Ziemi Częstochowskiej oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Twórczość artystów z UTW to wiele spojrzeń na świat i życie – różne techniki, wybór tematów, inspiracje i impresje. Wystawa „Miasto. Ulotne wrażenia” skomponowana została pod kątem jednego tylko tematu, jakim jest miasto. Niekoniecznie konkretne, chodzi raczej o obserwacje i wrażenia, jakie łączą się z miejską przestrzenią. Swoje prace prezentują:
Aleksandra Frydel
Alicja Kowalik
Natalia Krzeczkowska
Renata Krystek
Lidia Stolarczyk
Anna Tumidajewicz-Fedyczak
Alicja Małasiewicz

