PINK FLOYD THE DARK SIDE OF THE MOON prezentacja nowej wersji albumu

Strona Główna / PINK FLOYD THE DARK SIDE OF THE MOON prezentacja nowej wersji albumu

24/05/2023, godz.20.00
sala kina OKF Iluzja
prowadzenie: Piotr Metz
Bilety 40,- zł

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych płyt światowej muzyki rozrywkowej – DARK SIDE OF THE MOON obchodzi właśnie swoje 50. urodziny. Album zespołu Pink Floyd sprzedany został dotąd na świecie w liczbie ponad 45 milionów egzemplarzy. Co tydzień sprzedaje się kolejne kilka tysięcy. Wg szacunków posiada ją co piąte gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii, a na listach sprzedaży amerykańskiego tygodnika muzycznego Billboard płyta spędziła 14  lat /!/, czyli ponad 700 tygodni. Wszystkie te statystyki pozwalają na wniosek, że płyta, w dowolnym momencie, jest gdzieś na świecie odtwarzana i odsłuchiwana.
Odbiorców nie przestaje fascynować jej niezwykła, analogowa jeszcze historia, np. o efektach dźwiękowych tworzonych w domu, o przypadku nieco legendarnej wokalizy Clare Torry, o zmianach tytułu oraz o ikonicznej okładce. Nikt inny nie przedstawi tych opowieści równie zajmująco jak Piotr Metz, który rozmawiał o płycie z członkami grupy Rogerem Watersem i Nickiem Masonem oraz producentem dźwięku Alanem Parsonsem. Opowieść, ilustrowana zdjęciami i fragmentami filmowymi, będzie jedną z atrakcji spotkania z płytą Pink Floyd, przede wszystkim jednak wypełni je prezentacja najnowszej, zremasterowanej w nowoczesnej technologii, wersji albumu, na najwyższej klasy zestawie audio firmy McIntosh oraz unikatowa prezentacja muzyki Pink Floyd zsynchronizowanej z fragmentem filmu „Odyseja Kosmiczna 2001”.

Dodatkowymi atrakcjami spotkania będą: okolicznościowa wystawa z kolekcji Piotra Metza oraz sprzedaż albumu na różnych nośnikach.

 

Skip to content