THE BEATLES. Drugie w Polsce wydarzenie związane z remasterowaną płytą REVOLVER

Strona Główna / THE BEATLES. Drugie w Polsce wydarzenie związane z remasterowaną płytą REVOLVER

31/10/2022, godz.20.30
sala kina OKF Iluzja
prowadzenie: Piotr Metz
Bilety: 40,- zł

Po latach krytycy i słuchacze zgodnie oceniają album Revolver jako najbardziej rewolucyjny w całej karierze The Beatles, przewyższający w tej materii nawet Sgt.Peppera. Jego eklektyczność i utwory takie jak Eleanor Rigby czy Tomorrow Never Knows nie miały precedensu w muzyce popularnej. Klasyczny oktet smyczkowy, psychodelia, heavy rock, miłosny song, hinduska mantra i dziecięca rymowanka – to wszystko na jednej płycie. Do tego artystowska graficzna okładka nagrodzona Grammy.

Ten niezwykły moment w całej karierze The Beatles właśnie doczekał się nowego rozdziału.
28 października ukaże się zmiksowana na nowo  przez Gilesa Martina, syna legendarnego George’a, z użyciem najnowszej technologii, w tym sztucznej inteligencji, nowa wersja albumu z ogromną ilością dodatkowych nagrań demo i alternatywnych nagrań sesyjnych.

Historia albumu zawiera wiele niezwykłych, a mało znanych wątków, w tym nakręcenie jednych z pierwszych teledysków oraz amerykańska okładka, wycofana ze sklepów po kilkunastu godzinach.

O tym wszystkim i jeszcze więcej o historii powstania płyty, opowie, na specjalnej prezentacji nowej wersji albumu, Piotr Metz. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa, pokaz wideoklipów.

Nową wersją albumu Revolver w kilku formatach, będzie można kupić w czasie imprezy.

 

Skip to content