DNI RODZINY w kinie i w galerii

Strona Główna / DNI RODZINY w kinie i w galerii

Program na XIV Częstochowskie Dni Rodziny
11 i 12 czerwca 2022 kwietnia 2022

/ten sam na sobotę i na niedzielę/

11.00 Kino Iluzja/OKF
projekcja filmu „Drogi panie dyktatorze”
dramat wojenny / familijny / 9+
reżyseria: Christian Lerch
bilet: 13 zł
Czy jeden list może zatrzymać bieg wojennych zdarzeń? 11-letni Felix wraz ze swoją koleżanką postanawiają wysłać wiadomość do Führera i położyć kres walkom.
Po zakończeniu seansu filmowego Miejska Galeria Sztuki  zaprasza dzieci i dorosłych do udziału  w działaniach i zabawach plastycznych:

13.00 Sala Poplenerowa MGS
Piszę list do… – warsztaty kaligrafii dla dzieci i dorosłych
Prowadzenie: Rafał Cierpiał
czas warsztatów: 60 min.
bilet: 10,- zł

Litery lekko pochylone, piękne, eleganckie proporcje – ten krój pisma znamy przede wszystkim jako czcionki drukarskie. Tymczasem italica to pismo stworzone w renesansie, wg wzorów z tekstów antycznych, po to, by ułatwić pracę i przyspieszyć jej tempo przepisującym teksty ręcznie skrybom i kancelistom. W italice litery składają się ze stosunkowo cienkich, ukośnych linii, znaki kreślone są niewielką ilością ruchów. Dla adeptów sztuki kaligrafii to pismo o mniejszym stopniu trudności, o czy będą się mogli przekonać uczestnicy warsztatów pisząc listy własną ręką, pod kierunkiem wytrawnego instruktora.

12.30 – 16.00 Sala Śląska MGS
Kolorowanka według Beaty

Beata Bebel-Karankiewicz była zafascynowana kolorem. Tworząc swoje obrazy – portrety, martwe natury, pejzaże – eksperymentowała z kolorem, badając niuanse, możliwości łączenia barw, odcienie i światło. Do takiej aktywności – w eksperymentowanie z kolorem – zapraszamy dzieci z rodzicami. Trzy, spośród blisko osiemdziesięciu wystawionych prac Beaty Bebel, posłużyły za wzór do stworzenia konturowych kolorowanek, które mają być wypełnione przez uczestników zabawy.
Działanie ma charakter otwarty – można się doń przyłączyć i odłączyć w dowolnej chwili.

Skip to content