• Kamila Urbańska-Skoczylas. Zapachy kolorów

Strona Główna / • Kamila Urbańska-Skoczylas. Zapachy kolorów
• Kamila Urbańska-Skoczylas. Zapachy kolorów
• Kamila Urbańska-Skoczylas. Zapachy kolorów
• Kamila Urbańska-Skoczylas. Zapachy kolorów

Kamila Urbańska-Skoczylas
Opowieści o aromatach
25/05/2022, od godz.11.00
sale wystawowe MGS

Takiego zwiedzania wystaw malarstwa – gdy odbiór dzieł sztuki następuje nie tylko przez patrzenie, ale również za pośrednictwem innych zmysłów, np. przez (zaskakująco!) oddziaływanie zapachów – rzadko można doświadczyć. Tę możliwość Miejska Galeria Sztuki zapewni zwiedzającym 25 maja w środę, która będzie tutaj dniem aromatów. Rozmaite zapachy będą się unosić w salach wystawowych, a ich dobór związany będzie z dominantami kolorystycznymi na prezentowanych obrazach. Zwiedzanie wystaw w tym dniu to spacer swoistą „ścieżką zmysłów”, gdy nasze reakcje emocjonalne na barwy mogą się okazać bardzo zbliżone do reakcji na zapachy. Nie bez powodu wydarzenie nosi tytuł Zapachy kolorów.

„Ścieżkami zmysłów” poprowadzi zwiedzających gość galerii, Kamila Urbańska-Skoczylas,  specjalistka aromaterapii, która opowiadać będzie o olejkach eterycznych – naturalnych związkach aromatycznych występujących w nasionach, korze, łodygach, korzeniach, kwiatach i innych częściach roślin – o ich wpływie na nasze zdrowie i nastrój, o ich roli w kulturze, o relacjach między wonią a kolorem.

Aromatyczny dzień w MGS rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 17.30. W tym czasie, co godzinę, Kamila Urbańska-Skoczylas przedstawiać będzie poszczególne zapachy – przez ciekawostki, mało znane informacje, anegdoty, rozmowy z uczestnikami. Podsumowaniem dnia będzie jej wykład z prezentacją, popularyzujący wiedzę o aromatach – godz. 16.30, Sala Poplenerowa MGS

Wydarzenie ma charakter otwarty, jest bezpłatne, można w nim uczestniczyć w dowolnym czasie.

Kamila Urbańska-Skoczylas
Z wykształcenia fizjoterapeutka, interesuje się holistycznym podejściem do zdrowia oraz aromaterapią. Jej zainteresowania przekładają się zarówno na praktykę – stosowanie olejków eterycznych dla zdrowia, jak i misję popularyzatorską: prowadzenie spotkań, warsztatów itp.

Skip to content