Sztuka dla każdego

Strona Główna / Sztuka dla każdego

Sztuka dla każdego

Miasto sztuki. Sztuka w mieście

Wydarzenie plenerowe w ramach miejskiej akcji „Aleje, tu się dzieje”. Każdy – od najmłodszych po dojrzałych – znajdzie tu coś dla siebie. Sztuka dla każdego to działania będące z jednej strony formą targów sztuki, podczas których artyści na przygotowanych przez siebie stoiskach, prezentują swoją twórczość z możliwością sprzedaży prac;  z drugiej – działania włączające widzów w poznawanie i współtworzenie sztuki – warsztaty dla dzieci i dorosłych; pokazy i prezentacje artystyczne. Najmłodszym oferowano ciekawy program warsztatów, w którym, pod opieką instruktorów (oraz razem z wciągniętymi do zabawy rodzicami) powstawały małe dzieła sztuki w różnych technikach plastycznych i pod urozmaiconymi hasłami.

Prezentowane były pokazy twórcze, widzowie obserwowali procesy twórczy,
a czasem próbowali własnych sił. m.in.: w kaligrafii,  ilustracji do książek, tworzeniu naczyń z gliny. Można było wziąć udział w sesji fotograficznej w technice mokrego kolodionu (fotografik Paweł Andrzej Roman), poznać „Czytelnię szkicowników”, w której  grupa artystów dzieliła się z widzami swoimi umiejętnościami patrzenia i zapisywania świata, obserwować procesy tworzenia gobelinów, grafik, obrazów.

Mini-wystawy twórczości z możliwością sprzedaż dzieł sztuki, autorskie prezentacje
i rozmowy przy stoiskach przygotowali częstochowscy artyści.

Wydarzenie, podczas którego sztuka wkraczała w przestrzeń miejską, miasto otwierało się na sztukę, a  III Aleja  lub Plac Biegańskiego stawały się sceną kultury.

Skip to content