NIEŚMIERTELNI. Krzysztof Komeda / koncert RGG

Strona Główna / NIEŚMIERTELNI. Krzysztof Komeda / koncert RGG

NIEŚMIERTELNI. Krzysztof Komeda
24/04/2024 /środa/
sala kina OKF Iluzja, godz. 19.00
prowadzenie: Piotr Metz, Tomasz Lach
bilety 70,- zł

Mówiono o nim, że jest chodzącą muzyką, „Chopinem jazzu”, „ostatnim romantykiem”, a nawet „bogiem polskiego jazzu”. Jakość tych porównań nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o postać wielką. Krzysztof Komeda – jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich kompozytorów i pianistów jazzowych, twórca muzyki m.in. do filmów „Niewinni czarodzieje” i „Dziecko Rosemary” nie należy do „Klubu 27”, choć swoje życie przeżył  krótko i intensywnie, osiągając  niemal wszystko, co artysta muzyk na świecie może osiągnąć – koncerty, nagrania płytowe, praca w Hollywood, sława.

Zachował przy tym najlepsze cechy, jakie kompozytor może posiadać: prostotę, liryzm, nowatorstwo i nowe, świeże, absolutnie nietypowe spojrzenie na jazz – wspominał współpracujący z Komedą Tomasz Stańko.

Więcej o Krzysztofie Komedzie – z najbliższej, osobistej perspektywy – opowie podczas spotkania z cyklu NIEŚMIERTELNI  jego przybrany syn Tomasz Lach, artysta, plastyk, fotograf i publicysta, autor zbeletryzowanych wspomnień o Komedzie.
Rozmowę poprowadzi stały prowadzący cyklu, dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Podczas spotkanie nie zabraknie wydarzenia muzycznego – koncert poświęcony przedwcześnie zmarłemu kompozytorowi zagra RGG – polskie trio jazzowe obecne na scenie muzycznej od ponad dwudziestu lat, a od dekady działające w składzie Łukasz Ojdana (fortepian) / Maciej Garbowski (kontrabas) / Krzysztof Gradziuk (perkusja). Muzycy o dużym doświadczeniu, laureaci nagród, wyróżnień, stypendyści z dziedziny muzyki, wykonują muzykę jazzową, lub szerzej – muzykę improwizowaną.

 

 

Skip to content