SKOLIK QUARTET Jazz Night – koncert

Strona Główna / SKOLIK QUARTET Jazz Night – koncert

SKOLIK QUARTET
koncert / promocja płyty Jazz Night vol.1
10/04/2024, godz. 19.00
sala kina OKF Iluzja
bilety 60,-

Płyta Jazz Night vol. 1 w wykonaniu Skolik Quartet powstała z zapisu koncertu w Loopa Bistro & Bar w Gliwicach z 18 czerwca 2021 roku. Koncert w w Częstochowie promuje to wydawnictwo, ale przede wszystkim jest samodzilnym wydarzeniem. W skład Skolik Quartet wchodzą uznani muzycy jazzowi:
Tomasz Białowolski – piano
Paweł Palcowski – trumpet, flugelhorn
Maciej Kitajewski – double bass
Arek Skolik – drums

********

Arek Skolik – urodzony w 1970 roku w Częstochowie perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer – to nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy. Współpracuje z wieloma polskimi muzykami jazzowymi i bluesowymi.

Tomasz Białowolski – pianista jazzowy, akompaniator i nauczyciel. Absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.

Paweł Palcowski – trębacz, kompozytor oraz były wykładowca i absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Szymanowskiego w Katowicach, twórca dwóch solowych albumów, „Old Fashioned Mood”oraz „Influences”.

Maciej Kitajewski – kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny” w roku 2021, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Owocem wyróżnienia jest album Maciej Kitajewski Trio „Longing Miniatures”.

 

 

 

 

 

 

Skip to content