Agnieszka Pawłowska-Górska/ Na progu

Strona Główna / Agnieszka Pawłowska-Górska/ Na progu

wystawa fotografii

Wernisaż:
30 czerwca 2022, godz.18.00

Cykl „Pusty dom” gra kolorem, przestrzenią i kreską. To dwanaście fotografii analogowych, barwnych i czarno-białych,  o formacie 100×70 cm. Autorka prezentuje swój cykl jako metaforyczno/filozoficzny. Oferuje odbiorcy artystyczny wymiar swoich fotografii, ale przede wszystkim otwiera mu pole do refleksji nad światem oraz subtelny nastrój. W tekstach autorskich artystka tak wykłada przesłanie wystawy:
„Pusty dom to sprzeczność sama w sobie, bo dom to miejsce, gdzie ktoś mieszka. Połączenie  słów „pusty” i „dom” sprawia, że z dwóch określeń przestrzeni rodzi się czas. Pusty dom to taki, który czeka na zamieszkanie. Pustka nie jest miejscem, gdzie nic i nikogo nie ma,  ale gdzie jest przestrzeń otwarta na przyszły czas. (…) Przejście progu jest rytuałem przejścia (inicjacji) między starym i nowym sobą. (…) Po przekroczeniu Progu Podróżnik wraca ponownie do świata i codzienności, ale już pod nową postacią, jako inna osoba. Rodzi się na nowo.”

Agnieszka Pawłowska-Górska jest absolwentką Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Dyplom z Fotografii i Intermediów, poruszający  tematykę terapeutycznej funkcji fotografii analogowej, pod kierunkiem dr hab. Agaty Pankiewicz; doktorat z psychologii rozwijał tematykę terapii przez sztukę. Obecnie Agnieszka Pawłowska-Górska jest wykładowcą psychologii i arteterapii na ASP w Krakowie.

Wystawy i działania artystyczne:
– „Przestrzenie i barwy Salento”- indywidualna wystawa fotografii w Instytucie      Włoskim w Krakowie.
– „Cytując miasto”- udział w grupowej wystawie fotografii w Katowicach w Górnośląskim Centrum Kultury
– scenografia multimedialna do spektaklu „Ocean” na Międzynarodowym Festiwalu   Działań Teatralnych i Plastycznych „Zdarzenia” w Tczewie
– scenografia multimedialna do spektaklu „Ocean” w teatrze KTO w Krakowie.
– „Człowiek obok mnie” – wystawa pokonkursowa w Białostockim Ośrodku Kultury
– wystawa pokonkursowa IV Międzynarodowe Biennale Fotografii DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE – DEFINITION 2020 w BWA w Kielcach.
– indywidualna wystawa fotografii analogowej w Galerii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

Skip to content