Nie dokarmiać dzikich artystów / Prace członków Koła Naukowego Sztuk Pięknych. Wydział Sztuki UJD w Częstochowie

Strona Główna / Nie dokarmiać dzikich artystów / Prace członków Koła Naukowego Sztuk Pięknych. Wydział Sztuki UJD w Częstochowie

31/05 – 10/07/2022;
/z przerwą 1/3/07/
wernisaż 7/06/2022, godz.17.00
Galeria ZWIASTUN

Nie dokarmiać dzikich artystów to wyjątkowy przegląd prac, które powstały w dramatycznym dla wszystkich okresie i stanowią artystyczne odbicie ostatnich doświadczeń, pragnień, lęków i tęsknot naszego społeczeństwa. Wystawa jest jednocześnie eksperymentem młodych artystów, którego celem jest zbadanie relacji artyści-społeczeństwo oraz sposobów postrzegania twórców sztuki.

Zaproszenie do interakcji

Przekornie do tytułu Nie dokarmiać dzikich artystów na wystawie rozmieszczone zostały słoiki-skarbonki opatrzone nazwiskami artystów oraz pliki karteczek. W ten sposób zwiedzający będzie mógł napisać swoją opinię na temat wystawionych prac i wrzucając ją do pojemnika „dokarmiać” wybranego artystę tzw. dobrym słowem.

Jednak jak powszechnie wiadomo, sztuka może wywoływać różne emocje, zatem zwiedzający może napisać nie tylko pochlebną opinie, ale również słowa krytyki wobec twórczości danego artysty. Ponadto obok karteczek znajdują się również emotikony znane każdemu z mediów społecznościowych, które również można wrzucić do słoika jako alternatywa dla pisemnej opinii.

Efektem tego eksperymentu mogą być wskazania dla studentów – jak postrzegana jest ich sztuka. Czy młodzi artyści nazbierają słoik pochlebnych opinii i serduszek? A może uzyskają cenne sugestie od niezależnych widzów lub pojemnik pełen dislajków?

Lista autorów wystawy:

Kateryna Borysowska
Marcelina Ćwik
Aleksandra Helios
Olga Jachimek
Małgorzata Jurczyk
Katarzyna Lizurej
Oskar Lubos
Tomasz Makieła
Monika Piśniak
Izabela  Purgal
Oliwia Werner
Marta Zygmunt

Skip to content